Roudnická pohádka o pétanque pokračuje!

 

V jednom z minulých příspěvků na stránkách "PÉTANQUE NAPŘÍČ GENERACEMI" jsme psali o Kájovi, který začal hrát v rámci našeho stejnojmenného projektu. Mezitím toho Kája bez přehánění hodně zažil. Kromě jiného se stal řádným členem České asociace pétanque v klubu SK Sahara Vědomice a odehrál svůj první oficiální turnaj. Ale nejnezapomenutelnější dosavadní zážitek přišel v sobotu 4.února 2017. Kája se zúčastnil s Vojtou a Honzou největšího mezinárodního zimního turnaje pétanque ve Slatiňanech u Chrudimi. A pánové si vedli skvěle. Z pěti zápasů vyhráli první i druhý proti silným týmům z Polska a ve třetím vedli na konci o 4 body proti ......

 

lire la suite
Projekt "Pétanque napříč generacemi" zakončil pilotní ročník

Spolek "Pétanque pro vás" měl začátkem roku 2016 možnost odstartovat výjimečný projekt, který v našich hlavách zrál už několik let. I díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí ČR jsme mohli v průběhu roku realizovat projekt "Pétanque napříč generacemi", do kterého se zapojilo 7 měst ze 7mi regionů z celé České republiky. Někde rychle, někde pomaleji, ale nakonec všude kde jsme původně naplánovali, se rozjely pravidelné tréninky pétanque (nejen) pro seniory. Naši noví přátelé sbírají pod dohledem zkušených trenérů první zkušenosti s tímto úžasným sportem. A pokračují i díky dodanému vybavení i přes zimní měsíce. Zjara se již plánují první "sousedské" turnaje, kde budou moci jednak předvést co se naučili, ale hlavně pozvat všechny spoluobčany k účasti. I toto je jedním z cílů projektu, který bude jistě pokračovat i v roce 2017 - potkávat se bez ohledu na věk. Dát možnost seniorům uspořádat sportovní událost i pro mladé. Věříme i v roce 2017 v podporu MPSV. Pokud se budete chtít dozvědět více informací, stačí prokliknout na náš specializovaný web www.petanque-napric-generacemi.cz

lire la suite
Novinka na Ubulodromu - PÉTANQUE FIREMNÍ LIGA

Zimní sezóna je tu a s ní i nově vybavený UBULODROM, jak popisuje článek o něco níže. Že naše největší krytá hala na pétanque nebude zahálet, to je vám - informovaným - jasné. Nový povrch a vyleštěná pípa už se těší na vaše skvělá "káčka" a  "falše". Příležitostí bude dost. Jednak jsme vyhlásili pro všechny zájemce již 6. ročník Zimní UBULIGY, kde těsně před koncem října zbývají již jen poslední místečka na startovní listině.

Ale máme tu i novinku. Pro firemní kolektivy je nachystána zbrusu nová soutěž:

Detaily o obou dlouhodobých soutěžích pořádaných na Ubulodromu se dozvíte na specializovaných stránkách....

lire la suite
Stáž s Claudem Raluy opět v únoru 2017

Na světě je jenom jedna škola pétanque akreditovaná Mezinárodní federací pétanque FIPJP, a tou je C.I.E.P., založený Claudem Raluy. Do jejího sídla v Sergines v Burgundsku jezdí zdkonalovat svojí techniku mnoho hráčů i reprezentací z celého světa. Před několika lety to byla například i "slavná generace" české juniorské reprezentace. Již potřetí přijede letos na konci února Claude Raluy na Ubulodrom, aby osobně zrealizoval stáž pétanque a nemuseli jste na ni jezdit až do Francie. Vy, kteří chcete najít klíč pro zlepšování techniky, taktiky i psychiky - využijte jednu ze dvou stáží, které na Ubulodromu proběhnou 23.-26.2.2017. Pro více informací o této stáži navštivte stránku WWW.UBULODROM.CZ

lire la suite
6. sezóna na UBULODROMU v novém!

 "UBULODROM NOUVEAU EST ARRIVÉ!  V nadcházející sezóně, již šesté na UBULODROMU(!), budeme hrát na zbrusu novém povrchu. Ten původní sloužil od 11.11.2011 a sloužil dobře. Ale všechno má svůj čas. Nový koberec, písek a štěrk se podařilo položit během září a to za silné podpory našeho spřáteleného Únětického pivovaru. První testovací koule naznačují, že charakter hřišť bude trochu jiný. Nechť je to pro vás motivací pro brzký příjezd. Určitě vymyslíme nějaký testovací turnaj :)

POZOR!  Do konce října přijímáme přihlášky do 6. ročníku ZIMNÍ UBULIGY!!! Více informací na www.ubulodrom.cz

lire la suite
Pepa Procházka (nejen) s pétanque v reportáži ČT

Mohlo Vám uniknout - a byla by to velká škoda. Jeden z dílů pořadu "Klíč" venovaný tělesně postiženým byl o našem kamarádovi Pepovi Procházkovi z Řep. Kdo ho znáte, není třeba více představovat. Pro ty co by ještě nevěděli si vypůjčíme přímo text z webu pořadu Klíč ČT :

"Pořad by se také mohl jmenovat Náš klub a já. Hlavní postavou v něm je pan Josef Procházka, v dnešní době spiritus agens Klubu seniorů Řepy na Praze 17. Pochází z Ústí nad Labem, přiženil se do Dolních Zálezel, což je poblíž. Tam žil 35 let. Pracoval jako mechanik a směnový mistr ve sklárnách. Po většinu života byl aktivním sportovcem a tělovýchovným funkcionářem. Také cyklistou, sprinterem, vytrvalcem, trenérem. Je duchovním otcem Severočeské běžecké ligy, dvacet let organizoval silniční a přespolní běhy. Těžký úraz ho upoutal na invalidní vozík, ocitl se nakonec v Praze v asistenčním domě. Střet s traktorem zcela změnil jeho život. Ochrnul na dolní polovinu těla...

lire la suite
Turnaj Starosty Prahy 1 v roce 2016 již poosmé!

Stálicí na každoročním kalendáři turnajů pétanque, konaných v Praze a určených pro seniory je tradiční "Pohár starosty Prahy 1". Na neuvěřitelném 8. ročníku se sešlo nejen šest týmů z pořádající Prahy 1, ale i tři z Prahy 6, dále z P13 a P17. Týmy s krásnými názvy Želvy, Lvice, Optimisti, Šárka, Petřiny, Poupata ... bojovaly o krásné poháry, nádherně vypadající i chutnající dorty a diplomy. A nejlepší tým z Prahy 1 pak navíc o putovní "Pohár starosty MČ Praha 1". Z tohoto turnaje vzniklo i pěkné video, které....

lire la suite

IMG 4536Úctyhodných 20 týmů se zúčastnilo "7.ročníku rodinného turnaje Sbohem léto" na Střeleckém ostrově. Nejvzdálenější účastnice Zdeňka kvůli tomu dokonce přijela vlakem ráno až z Chebu! Prémiovou účast si odbyli senioři z Družce, zapojeni do projektu "Pétanque mezi generacemi" a hráči přijeli i z dalších míst České republiky.

Ráno nás čekala malá přška, ta nás ale nemohla rozhodit,  jelikož radary v chytrých telefonech našich seniorů ukazovaly jen na krátkou přeháňku. Posilnění kvalitními párky a Tatrankou, pustili jsme se do díla.

Po třech kolech bylo o vítězích jasno. Nejvíce se dařilo juniorskému reprezentantovi Honzíkovi s Tomášem, druzí skončili Kosáci Pavel, Inka a Magda a cenu za třetí místo získaly Berušky – Marie, Eva a Jarda.

Kromě pohárů a dobrot od společnosti BonaVita jsme zúčastněným juniorům předali speciální cenu - rodinnou vstupenku do ZOO Praha. 

Turnaj se již potřetí odehrál v rámci "3.ročníku Pétanque pro Prahu" na Střeleckém ostrově. Děkujeme MČ Praha 1 a panu starostovi Oldřichu Lomeckému za podporu a patronaci a Středisku sociálních služeb Prahy 1 – Heleně, Terezce a Karolíně – za vše, co pétanque na Praze 1 dělají.

Fotogalerii a hlavně výsledky finálových zápasů "3.ročníku LIGY PÉTANQUE PRO SENIORY"., které se hrály na stejném místě ve stejný čas naleznete ZDE.

lire la suite
Page 1 sur 2