Právě vyšla kniha v češtině: "Pétanque – Příprava vítěze"

Právě vyšla kniha v češtině: "Pétanque – Příprava vítěze"
Víte, jakých je 11 znaků dobrého přibližovače (a jedním navíc)? Nebo jakých je 16 rozdílů mezi dobrým a špatným střelcem? Přemýšleli jste někdy, kolik koulí odházíte při hodinovém tréninku, pokud si přichystáte ateliéry a když budete hrát jednotlivce, dvojice nebo trojice? Jaké taktické varianty zvolit s ohledem na složení vašeho týmu? Jaké jsou fáze hry a jak to ovlivní správnou taktiku? Existuje nějaké tajemství vítězství? A jak dát správně káro?

Tyto a ještě spoustu dalších otázek vám odpoví skvělá kniha, která právě vychází v nakladatelství Pragma a z francouzštiny ji přeložila Alexandra Pflimpflová: "PÉTANQUE  - Příprava vítěze" s podtituly "Technika - Taktika – Psychika". Její autor, francouzský hráč, milovník a teoretik pétanque Gilles Souef shrnuje na 180 stránkách své praktické zkušenosti a mnohaleté přemýšlení o tom, jak se zdokonalit v této krásné hře.

 Třešinkou na dortu je závěrečná kapitola budhistického mnicha Kaizena, autora knihy Duch pétanque.

Kniha je proložená vtipnými úvahami, nadhledem a fotografiemi a najdete v ní slovníček českých výrazů pétanque, který jste pomáhali vytvářet i vy. Pétanque – Příprava vítěze by neměl chybět v knihovně žádného nadšence pétanque. Bude-li o ni zájem, mohou v češtině vyjít i další zajímavé publikace. Cena výtisku je 230 Kč a od konce dubna se bude prodávat v knihkupectvích. Je také možné ji koupit (po předchozí domluvě na níže uvedených kontaktech) na vybraných turnajích. Pro klubové objednávky 15 kusů a více platí cena 200 Kč/výtisk při domluvě s Petrem Fuksou ( Cette adresse e-mail est protégée contre les robots des spammeurs, vous devez activer Javascript pour la voir. ), který napsal doslov k této knize.

 

 

 

Galerie d'images