Pohár z mezigeneračního turnaje SenSen putuje do Řep

Pohár z mezigeneračního turnaje SenSen putuje do Řep

Pétanque je skvělá aktitiva a dobře si zahraje každý bez ohledu na věk. Na tom byl založen princip 1.ročníku mezigeneračního turnaje v pétanque o Pohár SenSenu – Senzačních seniorů. Téměř stovka účastníků v 21 týmech si dobře zahrála, najedla se, pobavila a poznala nové přátele z Prahy, Liberce, Teplic, Štětí, Pardubic a z Prahy-východ. Je kouzelné vidět, jak vnoučkové hrají se svými babičkami a dědečky a objevují taje této krásné hry. Pohár SenSen (Senzační senioři) Nadace Charty 77 se mohl uskutečnit díky podpoře Nadace ČEZ, NF Avast, MČ Praha 1, Střediska sociálních služeb Prahy 1 a organizačně jej zastřešilo sdružení Pétanque pro Vás. Patronaci nad turnajem převzal Ing.Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1, kterému seniorský pétanque na Praze 1 dělá velkou radost.

První tři místa obsadily týmy z Řep – Rosničky, Lišáci a Hujerovi. Je vidět, jak je pétanque baví a díky pravidelnému tréninku i účasti na oficiálních turnajích se řadí mezi seniorskou špičku pétanque v České republice. Cenu pro nejlepší mimopražský tým získaly Tygřice z Liberce.

Projekt SenSen Nadace Charty 77 dlouhodobě spojuje a podporuje aktivní seniory a věříme, že se pravidelný mezigenerační turnaj o Pohár SenSen zařadí mezi oblíbené každoroční akce.

Bylo by politováníhodným pochybením, kdyby se v historii jen tak rozplynul projekt zrealizovaný našimi přáteli z KSŘ (SENSEN Řepy), a na kterém jsme měli prostřednictvím Petra Fuksy tu čest spolupracovat.  V úterý 17.10., kdy se právě ozvalo babí léto, se našim řepským přátelům podařilo dostat k pétanque přes 40 dětí ze ZŠ Werichova. Díky paní ředitelce Mgr. Zuzaně Martinovské se úterní odpolední družina proměnila ve festival pétanque a soužtí generací. Více detailů, včetně poděkování všem konkrétním lidem, kteřáí se na akci podíleli naleznete na další straně v reportáži. Nechybí ani fotografie. Jen tak dál!

Za Klub Seniorů Řepy nsapsala samostatný článek naše kamarádka Mária "Ria" Szitányiová, předsedkyně klubu SenSen. Přečtěte si ve formě PDF.