Slunce, pétanque, Sbohem léto - velké finále na Střeláku.

Slunce, pétanque, Sbohem léto - velké finále na Střeláku.
Rekordní 5.ročník Pétanque pro Prahu. 
 
Střelecký ostrov patřil opět druhou zářijovou neděli jako každoročně akci "PÉTANQUE PRO PRAHU", a to i díky stálé podpoře MČ Praha 1 a patronaci pana starosty Ing. Oldřicha Lomeckého. Tato akce by se nemohla uskutečnit ani bez skvělé spolupráce se Střediskem sociálních služeb Prahy 1.
Celých 22 týmů se přihlásilo do 9.ročníku rodinného turnaje "Sbohem léto", který se spolu s finále 5.ročníku "Ligy pétanque pro seniory" (LPPS) konal v rámci "Pétanque pro Prahu" konal. Kromě hráčů z několika městských částí Prahy přijeli i účastníci z Družce, Kostomlat a dokonce z Chebu! První místo si odvezli Fárovi, kteří byli na Střeleckém ostrově jako první i ráno a ochotně pomohli organizátorům při stěhování veškerého potřebného materiálu. Na druhém místě se umístil tým Lužiny (Marcela, Pavla a Karel) před družstvem Kočičky (Jana, Dana a Jan). Nejlepším rodinným týmem, tvořeným maminkou Janou a dvěma šikovnými kluky Prokopem a Kryštofem byli Švarcovi a odnesli si tak pytel plný zdravých dobrot z Bona Vity. 
Zvláštní poděkování na závěr patří Andělovi (Pavlu), který z Londýna dohlédl na krásné počasí!
 

Sympaťáci do pětice vítězí v LPPS! 

I pátý ročník Ligy pétanque pro seniory vyhráli Hedvika s Jardou, kteří tentokrát do týmu "Sympaťáci" přibrali Christa s Irenou. V semifinále proti Řepákům dominovali výsledky 11 – 0 a 11 – 2. To druhé semifinále bylo mnohem napínavější. Souboj Veselé koule – KSŘ GPS totiž skončilo shodnými výsledky 9 – 11 a 11 – 9 a o postupu KSŘ GPS tak rozhodlo vítězství na prvním hřišti. Veselé koule pak měly smůlu i v zápase o 3.místo, kdy nestačili na Řepáky 5 – 11 a 11 – 7.  Ve vyrovnaném finále zvítězili Sympaťáci nad KSŘ GPS po výsledcích 3 – 11 a 11 – 7. Historický průlom tak zaznamenala "zelená vlna z Řep", která obsadila druhé a třetí místo.