2. ročník turnaje pro veřejnost "Sbohem léto 2011" na Letné

Naše občanské sdružení "Pétanque pro vás" uspořádalo společně s MČ Praha 7, která poskytla finanční podporu, 2. ročník přátelského turnaje v pétanque pro širokou veřejnost "SBOHEM LÉTO". Turnaj byl určen pro všechny - i pro úplné začátečníky.  Proběhl v neděli 25.9.2011 u restaurace Letenský zámeček na Praze 7.

Už jsme s pétanque zažili leccos,  ale to co nás čekalo  neděli na Letné se řadí na přední místa mezi všemi akcemi.

Jistě to bylo i výjimečně vydařeným počasím, jako vystřiženým z přírůčky o babím létě, že se už půl hodiny před začátkem prostranství před Letenským zámečkem doslova hemžilo lidmi. Začali jsme zapisovat do turnaje a počet účastníků se nakonec zastavil až na čísle 26 týmů! To znamenalo, že více jak 80 lidí se rozhodlo prožít s námi neděli! Bylo to pro nás velmi příjemné zjištění, že akce, kterou jsme vymysleli zaujala tolik hráčů.

Přijeli senioři, celé rodiny i s dětmi, party teenagerů i páry v "nejlepších letech". Přišli lidé nejen z domovské Prahy 7, ale dorazili senioři z Jedničky, kteří již pravidelné trénují a také jejich kolegové z Osmičky. Trojka byla zastoupenma dvěma rodinnými týmy, dorazila Pětka a Desítka i Jedenáctka. Dokonce se objevili i mladí francouzi, kteří se o akci dozvěděli ze serveru propagujícího ČR a Prahu www.a-tout-prague.com. Dále byly zastoupeny Lysolaje, Únětice i Kladno.  Nemálo příchozích se pak přiznalo, že budou hrát pétanque úplně poprvé v životě! To nám udělalo obzvláště radost, že to je právě naše akce, která je motivovala začít. A MČ Praha 7, která náš turnaj podpořila pak může těšit i to, že se pár lidí přiznalo, že u Letenského zámečku ještě nikdy nebyli! Podařilo se jim to až díky našemu turnaji. K příjemnému prožitku přispělo i občerstvení - kromě nápojů a obložených čerstvých baget si mohli zúčastnění dospělí "přiživit" atmosféru jižní Francie i malou ochutnávkou pastisu RICARD.

Nádherné počasí, prima lidé a super atmosféra se nesla celým dnem, přes tři soutěžní kola, která si všichni užili. Ale jako v každém sportu, "na bednu" se vejdou jen 3 týmy.

Finálový zápas i souboj o 3. místo byly velmi těsné. Vítězem se stal tým s názvem "K2" (Leoš a Lenka z Prahy 8) který porazil česko-francouzskou manželskou dvojici "No Name" (Marc a Anna). Třetí místo putuje do Ďáblic díky seniorskému týmu "Stoici" (Jarda, Ema a Miloš). Pověstnou bramboru získali "Koulíci" ze Strašnic, pro které to však byla první životní turnajová zkušenost. A ze získaného umístění měli upřímnou radost.

O tom, že se akce vydařila svědčí i krásná zpráva, která nám přišla večer po turnaji přes Facebook:

Přeji dobrý večer, chci moc poděkovat za skvělou organizaci turnaje "Sbohem léto 2011" (25.9./Letenský zámeček), byl to úžasný den, naše první veřejná účast na pétanque turnaji (kromě toho hrajeme od letošního září, jako nováčci Praž.Pétanq.Pohár) a hned krásné 4. místo ze 26 družstev. - Kromě našeho družstva jsem přivedl na tento turnaj další 2 týmy (rodina, známí; hráli pétanqu vůbec poprvé) a všichni byli moc spokojeni a nadšeni. Pétanque zdar!

Děkujeme všem, kteří jste se zúčastnili. Průběh celého dne a váš zájem nás motivuje a jistě se všichni potkáme znovu.

Nashledanou na některé z našich dalších akcí

Do té doby "Koulím ZDAR!

A zde fotogalerie již ze 3. ročníku tohoto turnaje se konal v neděli 16.9.2012 u Letenského zámečku!