8.ročník + 4.ročník na Střeleckém ostrově = Pétanque pro Prahu + Sbohem léto + LPPS

8.ročník + 4.ročník na Střeleckém ostrově  = Pétanque pro Prahu + Sbohem léto + LPPS

Meteorologové nás v týdnu pořádně postrašili, ale nakonec se z původně očekávané chladné a propršené neděle 17.9. stala neděle 17.9. krásně podzimní. Přesně taková, jaká měla být kulisou pro turnaj "Sbohem léto". Letošního čtvrtého ročníku akce "Pétanque pro prahu" na Střeleckém ostrově, v jehož rámci se odehrál i 8.ročník "Sbohem léto", se účastnilo celkem 22 týmů! Paraleleně se tu odehrávala i semifinálová a finálová klání  "4. ročníku Ligy pétanque pro seniory" (LPPS). Po dvou hracích dnech, kdy se odehrály základní skupiny a také čtvrtfinálové zápasy a rozhodovalo o celkových vítězech.  Výsledky, detaily, včetně fotografií naleznete na WWW.LPPS.CZ. Ale zpět k rodinnému turnaji "Sbohem léto"....

 

I tentokrát jsme měli možnost přivítat týmy z nepražských destinací. Letos přijely seniorky z klubu pétanque v jihomoravských Pohořelicích, které začaly pétanque hrát loni, v rámci projektu "Pétanque napříč generacemi". Nadšení jim vydrželo i přesto, že tento projekt letos bohužel nemá pokračování. Ale to je jiná písnička. Důležité je, že se pétanque v Pohořelicích ujal. Do Pohořelic letos sice vavříny z Prahy nepoputují, ale podle vlastních slov se tu jihomoravačkám moc líbilo.

Po trojkolovém velmi vyrovnaném klání jsme mohli vyhlásit vítěze. Jimi se letos stali Pavla a Karel ze Zličína. Na stříbrné pozici skončili známí "Kosáci" - Inka a Pavel Kottovi a bronz braly seniorky z Prahy 1 - Vlasta a Jiřina. Všichni získali poháry a drobné věcné ceny a také něco na zub od našeho partnera - společnosti BonaVita. Vítězové se také podívají do pražské Botanické zahrady, protože získali jako cenu i volné vstupenky.

Samostatnou kategorii tvořily rodinné týmy - tedy týmy složené z minimálně 2 generací hráčů.  Nejlepší tři byli odměněni, mimo jiné, volnou rodinnou vstupenkou do pražské ZOO.

Turnaj se již potřetí odehrál v rámci "4.ročníku Pétanque pro Prahu" na Střeleckém ostrově. Děkujeme MČ Praha 1 za podporu a patronaci nad naším turnajema a také panu starostovi MČ PRaha 1 Ing. Oldřichu Lomeckému za podporu a osobní návštěvu. Za pomoc při organizaci děkujeme Středisku sociálních služeb Prahy 1 – zejména Heleně a Karolíně. A nejen za neděli, ale i za vše, co pétanque na Praze 1 dělají. 

Fotogalerii a hlavně výsledky finálových zápasů "4.ročníku LIGY PÉTANQUE PRO SENIORY"., které se hrály na stejném místě ve stejný čas naleznete ZDE

 

Kliknutím na obrázek si stáhnete pozvánku:

Sbohemleto Petanque 2017