Turnaj "Sbohem léto" na Letné

Občanské sdružení Pétanque pro vás, s finanční podporou MČ Praha 7 uspořádalo pohodový přátelský turnaj v pétanque. Turnaj byl určen pro všechny - i pro úplné začátečníky. Konal se v neděli 19.9.2010, začátek v 11,00h u restaurace Letenský zámeček na Praze 7.  Viz: Pozvánka.

Za nádherného babího léta se sešlo celkem 20 hráčů. Nejvíce byli zastoupeni senioři z Prahy 1, kteří pétanque začali hrát pravidelně - a bylo to vidět. Hodně potěšila účast rodinných týmů - byl to takový malý souboj Prahy 3 a Prahy 7. Svoji znalost francouzštiny museli pak všichni oprášit díky účasti dvou v Praze žijících Francouzů. Svého účastníka zde měly i slavné Únětice. Všichni si dosyta užili sluníčka na romantickém místě, příjemné francouzské hudby a hlavně pétanque. A samozřejmě i dobrého občerstvení přichystaného restaurací Letenský zámeček. Atmosféra byla úžasná, tak jako se na podobných setkáních sluší.

Hrálo se systémem "Supermelé", který je velmi společenský. Umožňuje zahrát si s mnoha partnery a promíchat generace. Bylo milé sledovat týmovou spolupráci seniorů s nejmladšími účastníky, kterým bylo 9 let. Po třech kolech turnaje jsme mohli vyhlásit vítěze.

Juniorskou kategorii vyhrála Katka Masáková z Prahy 7. Na druhém místě se těsně umístil Tonda Sorokáč ze Žižkova. Oba dostali medaile a poháry a také dárky věnované pražskou Zoologickou zahradou - včetně volné rodinné vstupenky.

Hlavní kategorii vyhráli zaslouženě trénující senioři , respektive seniorky  (!!!) z Prahy 1. Na prvním místo dosáhla se třemi vítězstvími paní Zdeňka Bernátová, před druhou Věrou Prokopcovou. Zajímavostí bylo, že o 3. místo se muselo rozhodovat v rozstřelu. V něm byla nakonec úspěšnější paní Marie Kosová a přebrala zaslouženě bronz.

Celé nedělní brzké odpoledne se podle účastníků všech velmi povedlo. Těšíme se zase na jaře!