1. ročník Záběhlického koulení

Turnaj od obyvatel Zahradního Města pro obyvatele Zahradního města a okolí

 

Slunce to vědělo, že se má na Zahradní Město usmát. Po několika propršených dnech vykouklo právě včas - v neděli 13.10. Tedy v den, na který si občanská sdružení www.seppia.cz  a  www.parkinson-help.cz naplánovala sousedský turnaj v pétanque. Turnaj vymysleli v rámci tzv. Zásobníku projektů - Města na míru a proběhl pod patronací MČ Praha 10. Jelikož to bylo poprvé, pozvali si nás, abychom jim s organizací pomohli. A my jsme rádi, že jsme tam byli. Jeden z nejpohodovějších letošních turnájků "sousedů pro sousedy". Dámy se předháněly která upeče lepší buchty, přivezl se dobrý burčák z Moravy a hlavně přišli všichni s dobrou náladou. Nově zrekonstruovaný park Malinová zažil "poprvé koule" na svém povrchu a jsme si jisti, že ne naposled. 

Že to na Praze 10 funguje potvrdila i nezištná osobní návštěva starosty této Městské části pana Mgr. Zoufalíka. Bylo vidět, že se s místními nevidí poprvé. Ostatně mezi startujícími byli i další zastupitelé - ale pěkně "v civilu", jako sousedi. A podívat se přišel i zpěvák Jiří Štědroň  - patron o.s. Seppia.

Mezi členy 16ti startujících týmů byli k vidění mladí i starší pánové, krásné dámy všech věků , děti od miníků po pubescenty, důchodci. Jedna z nejveselejších účastnic byla reprezentantka ČR v tenise vozíčkářů Laďka Pořízková. No prostě sraz jak se patří.  Jen dětí do 10 let tu bylo na jednotřídku! Pro ně jsme připravili speciální soutěž, jejíž vyhodnocení proběhlo mezi druhým a třetím kolem turnaje. Medaile dostali skoro všichni, dárky úplně všichni.

A výsledky hlavního turnaje? Tak jako mají v pétanque být - zvítězit může kdokoli, bez ohledu na věk, pohlaví či momentální fyzickou sílu:  

1. místo - manželský pár v nejlepších letech

2. místo - parta tří holek, odhadem kolem 13ti let

3. místo - 3 dámy, z toho jedna na vozíčku a druhá s miminem v klokánku.

4. místo - reprezentant v kuličkách v doprovodu jedné seniorky, co se přišla původně jen podívat.

... a takto bychom mohli pokračovat. Není pétanque v rukou příjemných lidí kouzelný? Všichni jsme si užívali jeden z posledních dnů babího léta a jsme rádi, že to bylo s pétanque. Nejpozději příští rok zase nashlednou v Záběhlicích.

A proč ne mezitím i u vás?