Pravidelné tréninky se seniory

Pravidelné tréninky se seniory

S ještě větší silou než v roce 2012 se rozbíhají naše aktivity se seniory. Díky podpoře MČ Praha 8 již hraje na několika místech této části Prahy a dokonce zde vznikl na základě naší práce i nový klub, registrovaný v ČAPEK. Další velké centrum seniorského pétanque je na Praze 6. Ve spolupráci s MČ Praha 6 jsme vytipovali několik míst, kde se budou konat pravidelné tréninky. Prohlédněte si program. Tréninky jsou primárně určené pro seniory, ale může přijít kdokoli, kdo se chce o pétanque něco dozvědět. Anebo se zdokonalit před dovolenou ve Francii :) Po celou zimu se také trénovalo v Lysolajích a tréninky stále pokračují. A nezapomeňme na naše první seniorské elévy - dnes už kamarády z Prahy 1, se kterými se budeme setkávat tradičně v parku na Lannově ulici. A to jsme se viděli několikrát za zimu - jak na turnajích na UBULODROMU, tak na 3 samostatných celodenních trénincích tamtéž.

Prohlédněte si naše loňské projekty pro seniory.

Chcete zpestřit aktivní život seniorů také u vás? Neváhejte nás kontaktovat a využít našich bohatých zkušeností.


Díky dlouhé spolupráci s nadačním fondem Veolia jsme mohli být u vzniku mnohých hřišť na pétanque v areálech domovů seniorů po celé ČR. Hřiště byla postavena, lidé motivováni. Ukázalo se, že by ale rádi provozovali pétanque pravidelně - vždyť ještě kolik sportů je vhodných pro seniory více než pétanque.

Vznikl nápad postarat se o pravidelné tréninky. S pomocí našich francouzských přátel, kteří mají se seniory dlouhodobé zkušenosti jsme připravili metodiku a v roce 2011 jsme spustili pilotní projekt pravidelných tréninků. Volba místa padla - po vzájemné dohodě s vedením - na terén vybudovaný v areálu Gerontologického centra v Praze-Kobylisích. Byli jsme připraveni i na případný neúspěch - ale optimismus nám dodávaly pozitivní zkušenosti z předchozích akcí pro seniory  s nadací Veolia anebo s MČ Praha 1. Ale před námi tu systematickou práci se seniory lačnícími po pétanque nikdo nikdy nedělal. Ale případné pochybnosti se rozplynuly již po prvním nadšeném tréninku. Od té doby se pravidelných setkání s ocelovými koulemi účastní desítky lidí a to nejen přímo z Gerontologického centra. Chodí i spousta sousedů, obyvatel Bohnic a Kobylis. Každá lekce je hráči velmi poctivě přijímána a odměnou nám je spousta nadšených reakcí a nových pravidelných hráčů pétanque.

Přečtěte si o celém projektu článek na serveru "Nadačního fondu Veolia" a prohlédněte si fotogalerie - v článku i pod tímto textem.

V roce 2012 jsme podobné tréninky rozšířili i v dalších částech Prahy. Již několik městských částí potvrdilo svůj zájem tyto aktivity podpořit i do budoucna. Oživíme společně nově rekonstruované parky a prostranství a nabídneme pražským seniorům (a nejen jim) fyzickou aktivitu, kterou mohou intenzivně a bez problémů provozovat.

Budete-li mít zájem o více informací o možnostech spolupráce či o metodice, neváhejte nás kontaktovat.

Další foto zde.

Image Gallery