Pepa Procházka (nejen) s pétanque v reportáži ČT

Pepa Procházka (nejen) s pétanque v reportáži ČT

Mohlo Vám uniknout - a byla by to velká škoda. Jeden z dílů pořadu "Klíč" venovaný tělesně postiženým byl o našem kamarádovi Pepovi Procházkovi z Řep. Kdo ho znáte, není třeba více představovat. Pro ty co by ještě nevěděli si vypůjčíme přímo text z webu pořadu Klíč ČT :

"Pořad by se také mohl jmenovat Náš klub a já. Hlavní postavou v něm je pan Josef Procházka, v dnešní době spiritus agens Klubu seniorů Řepy na Praze 17. Pochází z Ústí nad Labem, přiženil se do Dolních Zálezel, což je poblíž. Tam žil 35 let. Pracoval jako mechanik a směnový mistr ve sklárnách. Po většinu života byl aktivním sportovcem a tělovýchovným funkcionářem. Také cyklistou, sprinterem, vytrvalcem, trenérem. Je duchovním otcem Severočeské běžecké ligy, dvacet let organizoval silniční a přespolní běhy. Těžký úraz ho upoutal na invalidní vozík, ocitl se nakonec v Praze v asistenčním domě. Střet s traktorem zcela změnil jeho život. Ochrnul na dolní polovinu těla...

Jeden a půl roku strávil v LDN. V roce 2000, v rehabilitačním zařízení Kladruby, začal psát básničky. Dodnes vycházejí v časopisech Vozka, Svět s parapletem i v Ústeckém deníku. Na internetu najdete tři jeho knížky povídek. Mimochodem, Josef Procházka je Seniorem roku 2014. Do Prahy přišel nejprve do nemocnice, pak se dostal do Řep, „ráje vozíčkářů“, jak říká s oblibou. Tam narazil na Klub seniorů Řepy a díky své aktivitě nakonec stanul v jeho čele. Klub má hodně aktivit kulturních, pořádá výlety a zájezdy, nicméně v erbu má hlavně sport. A Josef Procházka sportem nadále žije, byť je handicapován. Zaměřil se na pétanque a bowling. Jeho kolegové z Klubu navíc pěstují nordic walking, štafetový běh, seniorský slalom, kolovou, seniorský biatlon. Procházka je zdatným organizátorem a přirozeným vůdcem, kterého všichni uznávají a poslouchají ho. Shodují se, že bez něj by to prostě nefungovalo."

Odkaz na video:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096060107-klic/216562221700014/

pepaprochazka2